Luitekontsert – Haldi

Muusika

Luitekontsert – Haldi

10.08.23

Augustikuus leiame ruumi veel paarile kontserdile ning võib öelda, et kuu tuleb väga akustiline ja täis harmooniat.

Haldi on muusik, laulukirjutaja ja produtsent. Oma esikalbumi “Raba” avaldas Haldi 16-aastaselt koostöös Vaiko Epliku ning Jakob Juhkamiga. Debüütalbumi nimilugu “Raba” kõlas Haldi esituses ka 2019. aasta XX tantsupeol “Minu arm”, kus see oli võimlemiskava “Rabahaldjad” saatemuusikaks.

2021. aasta suvel ilmus Haldi teine album “Taevalaed”, mille esiksingel “Suudlus” viis Haldi kokku 2017. aasta Eurovisiooni lauluvõistluse võitja, Portugali laulja-helilooja Salvador Sobraliga. Nimelt leidis mullu 14. detsembril Alexela kontserdimajas aset eriline duett, mil lugu kõlas Haldi ning Salvadori ühises esituses samaaegselt nii portugali kui ka eesti keeles. Loo viisi autor on Salvadori õde, Luisa Sobral, ning eestikeelse teksti puhul pole tegu tõlkega, vaid Haldi enda kirjutatuga.

Lisaks annab Haldi üle Eesti oma loomingul põhinevaid soolokontserte ning on olnud saatejuht Klassikaraadio saatesarjas “Fantaasia”.

2023. aasta veebruaris ilmus Haldi eestvedamisel Marju Marynel Kuudile pühendatud kogumik “Marynile / For Maryn”, mis sisaldab erinevate Eesti muusikute töötlusi Marju Kuudi omaloomingust või tema esitatud muusikast.

Haldi “Taevalaed” – https://youtu.be/rMFzeqriiQA

Haldi alustab kell 20:00 ja kontsert on kõigile külastajatele tasuta! 

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo
Developed by Reaktiiv