Luitekontsert – Kangelased

Muusika

Luitekontsert – Kangelased

20.07.23

Luitele mahub häid mõtteid palju ja Kangelased on vägagi osavad väljendama oma ilusaid mõtteid Pärnu rannas, varbad liivas ja pillid käes neljapäeval, 20. juulil kell 21.00.

Ansambel Kangelased on Eesti vokaal-instrumentaalkoosseis, kes tegeleb 2019. aastast funki, pungi ja jazzi kokku sulandamisega. Oma teekonda alustas bänd 2019. aastal tänavabändina ning bändi enda suunitlus just tänavalt alustada oli aga endale väga selge ja keerulise väljakutse püstitamine – kontsert pidi olema nii energiline, et kuulaja oli nõus pooleli jätma muu kõrvalise ning kuulama kontserti olukorras, kus see tal üldse plaanis ei olnudki. Koosseis avaldas 2020. aastal EP nimega „Lubadused” ning töötab hetkel oma debüütalbumi kallal, mis näeb ilmavalgust 2022. aasta sügisel.

Ansambli kontsertkava koosneb improviseeritud rütmilisest kontrollitud kaosest – bänd ei lepi reeglina kokku ühegi loo struktuuri, vaid esitab endale igal kontserdi väljakutse üksteise mängust põrkuda ja mõjutuda, tulemuseks on iga kord eriilmeline kontsert. Kuigi bändi fundamentaalne stiil vaatab väga otse 70ndate funki alguse poole, ei jää Kangelased sinna seisma ega proovi kuidagi olla „stiilipuhtad”. Kontserdil on kõige kindlam see, et kuulaja on algusest lõpuni naelutatud kõrvade ja silmadega bändi külge, sest lisaks nobedatele ja täpsetele näppudele on bänd oma tänavabändi koolituse najal väga vaatemänguline vaatepilt.

“Horisontaalselt” – https://youtu.be/WPBMEbb_SjA
“Vobeli” – https://youtu.be/GU_nNUi35qQ

Lisa Luitekontsert – Kangelased endale ka Facebooki ning tule kohale, kontsert on tasuta!

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo
Developed by Reaktiiv