Düüni teise hooaja üritused programmijuhi Kevin Park vaatevinklist

Düün

Düüni teise hooaja üritused programmijuhi Kevin Park vaatevinklist

18.06.24

Düüni programmijuht Kevin Park tutvustab 2024. aasta suvehooaega, andes ülevaate, millist laadi muusikaüritustega tegu ja kes esinevad. 

Missugustest muusikaüritustest on võimalus sel suvel osa võtta?

Muusikaüritused jagunevad kaheks: luitekontserdid ja DJ-d. Suveprogrammi kokku pannes soovisime, et muusikat oleks igale maitsele ning liialt ei korduks. Näiteks kui reedel ja laupäeval on meil hea ilma korral alati pidu, siis neil õhtutel on muusika erinev, et pakkuda inimestele mitmekülgset muusikakogemust. Lisaks soovime Düüniga kaasata kohalikke artiste, kes harjunud mereäärse lavaga ja tunnevad end kui kala vees. 

Kelle muusikat suvel nautida saab?

Nimekamatest Eesti artistidest esinevad Meisterjaan ja Mick Pedaja. Viimast saab suvel Düünil näha lausa kaks korda, juuni lõpus valib ta ühel õhtul muusikat ja augusti esimesel poolel esineb ise. Meisterjaan esineb juuli lõpus ja kontserdil avaneb võimalus kuulata tema uut lugu. 

Lisaks Eesti artistidele esineb juuni lõpus Austraaliast pärit Joel Sarakula, kelle retrohõnguline muusika toetub 1970. aastatele, saades inspiratsiooni Soft-Rockist, Soulist ja Discost. See tuleb kindlasti mõnusalt hoogne ja nostalgiahõnguline õhtu. 

Kas suveprogrammis on ka mõni tippsündmus?

Jah.

Mis suve tippsündmus on?

11.-13. juulil, mil Pärnus on Beach Grind, leiab Düünil aset justkui minifestival. Kolme päeva jooksul saab muusikat nautida nii diskorite kui ka live-kontsertide näol. Mereäärsele lavale tulevad The Boondocks ja Ouu. Viimane esitleb oma uut albumit “Värvides”. Lisaks toob Grindi nädalavahetus suvepealinna legendaarse Haigla Peo. 

Mis tähendab “Luitel Selecta”?

Selecta kujutab endast üritust, kus muusikat valib inimene, kes ei ole DJ. See annab võimalusele mitmele muidu lahedale artistile proovida kätt muusikavalimise osas. Luitel Selectat teevad sel suvel näiteks Mick Pedaja ning The Boondocksist Romet ja Karl.

Mis on “Luitel Elektroonika” ja “Luitel Eklektika”?

Luitel elektroonika seab oma fookuse elektroonilisele klubimuusikale. Eklektikas kohtuvad nii elektrooniline klubimuusika kui ka maailmamuusika, mis teeb selle žanri võrreldes eelnevaga oluliselt vabamaks.

Kust saab muusikaürituste kohta infot?

Infot leiab Düüni kodulehelt, aga ka Facebookis on Düüni lehel kõik üritused kenasti olemas. Nagu ikka on kõikidele muusikaüritustele sissepääs tasuta. 

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo
Developed by Reaktiiv